Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału w Sosnowcu

Odnośniki

ZNP SOSNOWIEC

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Nauczyciel Roku 2015

Nauczyciel Rok 2015

NR2015

Uroczysta Gala Finałowa Konkursu Nauczyciel Roku 2015 odbędzie się we wtorek 13 października br. o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie. Nauczyciel Roku to jedyny taki konkurs w Polsce!

Laureaci porównują zdobywane nagrody do medali olimpijskich. Niezwykłe jest to, że kandydatów do tytułu zgłaszają najczęściej uczniowie, rodzice, inni nauczyciele, a bywa że całe społeczności szkolne. Organizatorami Konkursu są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz tygodnik oświatowy „Głos Nauczycielski” (www.glos.pl). Tegoroczna edycja Konkurs jest już 14. z kolei!

Oto Nominowani do tytułu Nauczyciel Roku 2015:

Beata Buła – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach (woj. świętokrzyskie)

Bożena Cudak – nauczycielka języka niemieckiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (woj. małopolskie)

Alicja Gałęziowska – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Nowym Sączu (woj. małopolskie)

Ewa Gatnar – nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku (woj. śląskie)

Beata Gendek-Barhoumi – nauczycielka języka polskiego z VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Częstochowie (woj. śląskie)

Jolanta Hodur – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach (woj. małopolskie)

Krzysztof Kwiatkowski – nauczyciel matematyki, przyrody i geografii w Szkole Podstawowej w Turzy Małej (woj. mazowieckie)

Anna Mynyk – nauczycielka biologii w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce (woj. mazowieckie)

Katarzyna Nowak-Zawadzka – pedagog szkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK „Garłuch” w Warszawie (woj. mazowieckie)

Magdalena Piekło – nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Grobli (woj. małopolskie)

Mariusz Sokołowski – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie (woj. podlaskie)

Izabela Starosta-Byczyńska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie (woj. wielkopolskie)

Ewa Szczerba – nauczycielka chemii w Zespole Szkół w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie)

Kto spośród tej trzynastki zostanie Nauczycielem Roku, kto otrzymaWyróżnienie (zgodnie z Regulaminem przyznawane są dwa równorzędne Wyróżnienia) – dowiemy się 13 października, podczas Gali Finałowej na Zamku Królewskim. Podczas Gali poznamy także laureata honorowego tytułu Animator Kultury nadawanego po raz pierwszy w historii Konkursu. Przyznane zostaną także honorowe tytułyPrzyjaciela Szkoły 2015 (dla osób/instytucji spoza oświaty szczególnie zaangażowanych w pracę z dziećmi i młodzieżą) orazInicjatywy Edukacyjnej Roku 2015. W trakcie Gali poznamy również laureatów konkursów Innowacyjny Nauczyciel 2015 i Innowacyjna Szkoła.

W gali udział wezmą nauczyciele, oświatowe VIP’y, politycy, uczniowie i rodzice!